Historie divadla

DIVADLO DOSTAVNÍK PŘEROV, nositel Ceny města Přerova, patří v žánru hudebního divadla ke stálicím na české amaterské scéně a již 40 let je také neodmyslitelnou součástí přerovského regionu a Olomouckého kraje.

Vznik Dostavníku se datuje k 1. prosinci 1970, kdy několika nadšencům nabídlo ideální podmínky vedení Klubu dopravy a spojů v Přerově. První velké úspěchy na divadelních přehlídkách se datují od roku 1980 po příchodu zkušeného režiséra a autora Pavla Dostála, zesnulého ministra kultury ČR, který pro soubor napsal a režíroval řadu muzikálů. Všechny jeho inscenace získaly nejvyšší ocenění na divadelních přehlídkách a Dostavník se tak zařadil mezi elitu domácí amaterské muzikálové scény. Po odchodu Pavla Dostála do velké politiky navázali na spolupráci se souborem další profesionálové. Jiří Vobecký, herec Horáckého divadla Jihlava a od roku 1996 se stala kmenovou režisérkou Dostavníku Vlasta Hartlová, herečka Moravského divadla Olomouc.

 

Každoročně přichází Dostavník s premiérovým titulem, který oslovuje dospělého i dětského diváka. Divadelní inscenace jsou následně úspěšně realizovány po celém Česku a reprezentují Olomoucký kraj na prestižních amaterských divadelních festivalech. Je častým účastníkem národních přehlídek DIVADELNÍ TŘEBÍČ a doposud pětkrát vystoupil na amaterský divadelní Olymp - JIRÁSKŮV HRONOV (více zde). 

 

Roku 1996 se soubor stal samostatným subjektem, občanským sdružením DIVADLO DOSTAVNÍK PŘEROV.