Strašidlo: druhý festival, druhý úspěch - druhé místo!

přidáno: 30. 11. 2015 4:51, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 30. 11. 2015 4:56 ]
Komedie Oscara Wilda Strašidlo Cantervillské si vede opravdu dobře, zejména u diváků. Neunikla pozornosti publika ani na prestižním festivalu "O Václava z Václavova", kde ji diváci zvolili jako druhou nejlepší hru festivalu. 

Těší nás to o to víc, že se nejedná o žádný pidifestiválek, ale o přehlídku téměř dvaceti souborů z celé republiky, která z Václavova rozrostla i do sousedního Zábřehu. Václavovští diváci jsou jistě zmlsaní (v tom nejlepším slova smyslu) kvalitou ochotnických souborů, které se každoročně perou o účast na této přehlídce. A nemyslím si, že jenom kvůli těm krásným soškám, které získávají ocenění. Hlavně vůli fantastické atmosféře a vyprodanému sálu vstřícných diváků.

Divadlu Dostavník se letos poštěstilo se Václava zúčastnit a Strašidlu se poštěstilo pobavit a zaujmout diváky takovým způsobem, že se umístilo v diváckém hlasování na druhém místě. Ačkoli měla odborná porota plnou nůši přínosných připomínek k našemu vystoupení (za které jim ze srdce děkujeme), přece jen nás více hřeje radost diváků, pro než je naše představení určeno hlavně. 

Budeme makat, abychom mohli do Václavova za příští rok přijet. Děkujeme za přízeň.

Divadlo Dostavník. 
Comments