Premiéra nového Odyssea

přidáno: 6. 9. 2010 6:06, autor: Stan Hilbert   [ Aktualizováno 16. 9. 2010 6:49 uživatelem Ladislav Zbozinek ]
Dlouho očekávaný hudební epos scénáristy Dostavníku Zdeňka Hilberta "Odysseus aneb Leporelo ro(c)ku" se dočká premiéry v letošním 40. roce působení přerovského Divadla Dostavník na hudební amatérské scéně. 

Velkoformátovou inscenaci s náročnými vokály a choreografií se souborem studuje Vlasta Hartlová, herečka Moravského divadla Olomouc. Kostýmy a scénu navrhla stálá spolupracovnice Dostavníku Hana Dostálová. Náročnost hereckého obsazení si vyžádala uskutečnit konkurz a posílit soubor o nové adepty z řad mladých talentů.

Zdeňku Hilbertovi se podařil po "Robinu Hoodovi" již druhý hatrick, když si připsal autorství scénáře, hudby a s Čestmírem Beťákem i texty písní. Předlohou byl autorovi Homérův hrdinský epos Odyssea, který líčí strastiplnou desetiletou cestu ithackého krále Odyssea po dobytí Troje do své země k milované Penelopé a synovi Télemachovi.

Netradičně se premiéra hudebního eposu uskuteční 20. září 2010 v 19:30 hodin ve velkém sále Městského domu v Přerově a v titulní roli se představí Zdeněk Hilbert.


Comments