Odysseus ve Václavově nezklamal

přidáno: 20. 11. 2011 14:02, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 20. 11. 2011 14:06 ]
Letos poprvé jsme se představili na přehlídce ochotnických souborů o sošku Václava z Václavova 2011, který pořádá Divadelní soubor Václavov, letos už po páté. A odnášíme si cenu Vác-Vác!


Na přehlídce se v průběhu 5 soutěžních dní představilo 11 ochotnických souborů, velká většina z nich nikoli poprvé. Divadlo Dostavník se s tímto handicapem dokázalo vyrovnat a za své představení si vysloužilo bouřlivý, neutuchající aplaus. Děkujeme!

I odborná porota hodnotila naše vystoupení převážně kladně, i když jsme ve vzájemné debatě po představení našli prostor pro zamyšlení se nad některými aspekty inscenace. Přesto jsme viděli i "klobouk dolů", když Petr Toman při hodnocení smekl klobouk, který všechny porotce označoval. 

Následně odborná porota ve složení Jiří Anderle, Petr Toman (členové seskupení DRH dramaturgie-režie-herectví Praha) a Ludmila Lepšíková (divadelní soubor Zábřeh) udělila Divadlu Dostavník cenu Vác-Vác za výtvarnou a hudební složku inscenace Odysseus aneb Leporello ro©ku. Moc děkujeme. 


Hlavní cenu poroty - sošku Václava z Václavova získalo Divadlo SemTamFórSlavičín za provedení inscenace Muž sedmi sester. V divácké soutěži o sošku Václavíčka z Václavova 2011 získal první místo Divadelní soubor Kroměříž za provedení inscenace Báječná Anna (více zde).

Doufáme, že jsme se ve Václavově zapsali slušně a že budeme moci přijet zase za rok. Moc se nám Vaše přehlídka líbí a těšíme se na shledanou.