Odborná porota doporučila Odyssea do Děčína 2011!

přidáno: 21. 3. 2011 4:54, autor: Stan Hilbert
Odysseus zaznamenal úspěch i na přehlídce Divadelní Kojetín 2011. Prosadil se v konkurenci osmi soutěžních představení a vybojoval pro Divadlo Dostavník doporučení na celostátní přehlídku Divadelní Děčín 2011!

Jak jsme se dočetli v článku divadelního bulletinu "Koječák" porotkyně Petry Kohutové, porota zhodnotila hudební složku inscenace jako velmi kvalitní, zmínila se i o dobrém ozvučení, hovořila o funkčnosti náznakové scény a vcelku dobré kostýmní složce (celé porotě nicméně vadily rifle). 
Porota dále ocenila přínos Zdeňka Hilberta, který byl autorem scénáře, hudby a na jevišti vytvořil také roli Odyssea. Všichni se shodli na tom, že scénář vznikl na základě velmi podrobného studia dané látky; autor byl tedy poučený, režie nezklamala hojnou organizací obrazů a metafor, přínosná byla i minimalizace scénografických prostředků, zajímavé využití chóru, zábavné spojení patosu a humoru v jednotlivých hereckých kreacích a (jak je u Dostavníku zvykem) zpěv. Hra Odysseus aneb leporelo ro(c)ku získala ještě dvě individuální ocenění pro Zdeňka Hilberta v podobě čestného uznání za ztvárnění role Odyssea a diplomu za scénář a hudbu k představení. 

Návrat na kojetínská soutěžní prkna se tedy vydařil. Doufejme, že Odysseus zapadne do dramaturgického rámce celostátní přehlídky Divadelní Děčín 2011 a že bude mít možnost zabojovat o postup na Jiráskův Hronov 2011.  


Comments