Napsali o Dostavníčku s divadlem...

přidáno: 7. 11. 2012 14:56, autor: Stan Hilbert

Návštěvníky lákal divadelní festival i koncerty
DMH logo

Šest hudebních koncertů, čtyři vyprodaná divadelní představení a dohromady téměř tisícovka příchozích. Tak vypadala letošní sezona v Letní divadelní scéně mezi hradbami, kterou provozují Kulturní a informační služby města Přerova.

Jednoznačným lákadlem divadla pod širým nebem se letos stal nultý ročník festivalu amatérských divadelních souborů s příznačným názvem Dostavníčko s divadlem, který odkazoval na spolupráci s nestory přerovského ochotnického divadelnictví, tedy s Dostavníkem. Na podiu sevřeném prstenci hradeb se vystřídaly soubory ze Sázavy, Sokolova, Kroměříže či Brna a pokaždé vyprodaly hlediště sevřené prstencem hradeb téměř do posledního místa. Třeba divadelní soubor Amadis z moravské metropole se svými pěti úsměvnými jednoaktovkami, které pojednávaly o slastech i strastech manželského života, dokázal rozesmát i dojmout během jediného večera několikrát za sebou.  Proto organizátoři plánují navázat na úspěšně započatou tradici i příští sezonu.

Ze šestice koncertů, které od června do září nabídly pestrou směsici žánrů od rocku přes folk až po operu, se největšímu zájmu těšilo vystoupení skupiny Arrhythmia, působící při ZUŠ Bedřicha Kozánka v Přerově. Symbolickou tečku za letošní sezonou udělal recitál Petra Vařáka st.  k jeho šedesátým narozeninám, na malém podiu se za jediný večer vystřídali oba Petrové Vařákové, Accademic Jazz Band, kapely Freďáci a The Šútrs.

Lada Galová, Galerie města Přerova

Comments