Maškaráda měla "Zně na Stodole"!

přidáno: 3. 6. 2013 14:20, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 1. 1. 2014 6:43 ]
Dostavník si z festivalu odvezl pořádný kus stodoly! Pro originální výtvarné ztvárnění festivalových cen totiž jiříkovští použili střešní tašky, takzvané „bobrovky“, které byly náhodně nalezeny na půdě stodoly a které pak nápaditě divadelními motivy dotvořil místní výtvarný kroužek. 

„Žně na Stodole" je název již 9. ročníku festivalu ochotnických divadel, který pořádají divadelníci z občanského sdružení Stodola v Jiříkovicích u Brna. Minulý víkend se tohoto divadelního setkání účastnil se svou jevištní adaptací humoristického fantasy románu Terryho Pratchetta „Maškaráda“ i přerovský Dostavník. V konkurenci devíti divadelních souborů z celé republiky obstál na výbornou.

Maškaráda přerovského Dostavníku si z Jiříkovic odvezla hned čtyři "bobrovky". V soutěži, ve které diváci umožňují svým hlasováním získat pro jednotlivé soubory hlavní cenu Jiříkovského Jiříka, získal cenu za 2. místo. Od organizátorů přehlídky pak Divadlo Dostavník obdrželo cenu "Za srdcervoucí herecký a pěvecký výkon", Zdeněk Hilbert „Za procítěný herecký výkon“ a technici Divadla Dostavník cenu „Za brilantní výkon techniků“, kterým to obzvláště přejeme.

        

Divadlo Dostavník přivítá v rámci prvního ročníku letního festivalu ochotnických divadelních souborů „Dostavníčko s divadlem“ mezi ostatními účinkujícími soubory, také herce z řad pořádajícího souboru divadla Stodola a pevně tak doufá, že přerovský divák dostavnickým kolegům ochotníkům připraví stejně báječnou atmosféru, jaká byla v Jiříkovicích.

Comments