Jednohubky: reakce diváků na Maškarádu ve Volyni

přidáno: 20. 5. 2013 7:00, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 21. 5. 2013 9:32 ]
Z představení Maškarády na Divadelním pikniku ve Volyni máme dobrý pocit. Ačkoliv musela narychlo zaskočit naše režisérka za nemocného Dalibora Koutného, nebo možná právě proto, mělo představení obrovské napětí - alespoň tedy pro nás na jevišti. 


Jak to tak vypadá, podařilo se a přelezlo to přes forbínu i do hlediště. Diváci byli naprosto skvělí. Byli tak strašně pozorní a přitom tolerantní, když nám s úsměvem odpustili drobné zádrhely našich herců, zejména v souvislosti s uvedeným záskokem. Nicméně bravurní herecké podání, mimořádná duchapřítomnost a profesionalita zaskakující Vlasty Hartlové nedovolily, aby se představení rozklížilo - naopak! Strhla s sebou celý soubor k maximálnímu výkonu. Po zásluze byla odměněna zvláštní cenou odborné poroty za herecký výkon, kterým posunula Dostavník k postupu na Jiráskův Hronov.  

Měli jsme pocit, že Maškaráda diváky baví. "Rušily" nás výbuchy smíchu na místech, kde jsme to až dosud nečekali a o děkovačce nám připravili takový aplaus, že nás to až dojalo (některé dokonce k slzám). 

I na hodnocení inscenace jsem se setkali s vesměs kladným hodnocením, vyjma - jak uvádí ve své recenzi Petr Christov - "nepratchetovců". Ve Zpravodaji číslo 7 pak byly otištěny tyto reakce diváků:

* Já nevím, mlčím a zírám. Úplně mě zaskočili. Do poslední chvíle jsem netušil, která z postav na jevišti je skutečným operním pěvcem a je hrozné, že ta jediná nesnáší operu.

* Osobně musím říct, že tohle se mi nelíbilo. Nebyl to můj styl. 

* Bylo to moc hezké, takový odpočinkový páteční večer. Všichni si to hrozně hezky užívali a bylo to hodně poznat. Jejich energie byla něco kouzelného.

* Líbilo se mi to. Byli stateční. Myslím si, že si vybrali docela těžkou věc a že se s tím poprali pěkně. 

* Bylo to parádní, Moc se mi to líbilo. Celkově.

* Lepší kousky bych snědl a horší bych pochoval. Přišlo mi, že Pratcheta bylo v inscenaci málo. Že šlo trošku o něco jiného.

Děkujeme všem, moc nás to potěšilo! 
Váš Dostavník
 
Comments