Honzo vstávej ve Slavičíně

přidáno: 15. 3. 2016 16:23, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 15. 3. 2016 16:23 ]
Proti všem pověrám a zvyklostem, které se obávají první reprízy jakéhokoliv představení, byla první repríza Honzy rovnou ta soutěžní.

Ne, že bychom byli takoví sadomasochisti, ale prostě to tak vyšlo a nezbylo než pokusit zlomit kletbu první reprízy rovnou na postupové přehlídce Valašské křoví ve Slavičíně. Ve hře bylo mnoho. Nemyslím ani tak postup na národní přehlídku do Volyně, jako spíše cennou vazbu na první počin Dostavníku v nové éře s novou režií i žánrovým posunem Dostavníku. 

Ačkoliv se porota věnovala spíše původní předloze, utrousila nakonec několik cenných postřehů k realizaci nové inscenace, za což velmi děkujeme. Kromě moudrých slov a dobře míněných rad porota udělila i dvě uznání za herecké výkony, a to pro:

Kláru Havránkovou – za roli Jarky v inscenaci Honzo, vstávej Divadla Dostavník Přerov
Daniela Vránu – za roli Dennyho v inscenaci Honzo, vstávej Divadla Dostavník Přerov


Jsme moc rádi, že hned první role Kláry i Dana v Dostavníku oběma sedly a doufáme, že po takovém startu s Dostavníkem pojedou dlouhou a úspěšnou cestou. Blahopřejeme.

Kdo bude chtít vidět skvělé herecké výkony nejen obou oceněných, nechť sleduje naše stránky. Pravidelně zveřejňujeme v kalendáři akcí termíny jednotlivých představení. Tam najdete i představení Honzy.