Festival končí, začíná Dovolená po česku

přidáno: 6. 8. 2013 6:24, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 1. 1. 2014 5:03 ]
Je to tak. První oficiální ročník přerovského Dostavníčka s divadlem končí šestým představením. Divadelní spolek Kroměříž ho zakončil českou komedií Dovolená po česku. 

Divadelníky z Kroměříže není třeba představovat. Za prvé už tu hráli loni a za druhé jsou propleteni se spřáteleným souborem Amadis z Brna, takže například letos jsme mohli vidět Janu Štěpánovou, která Dovolenou po česku režírovala, ve hře Úžasná svatba v roli matky nevěsty, a naopak Kláru Havránkovou z Amadisu zase v jedné z titulních rolí dnešní komedie - v roli Evy. 

Diváci tedy věděli, že poslední představení bude veselé, podle ohlasů na Fix Populi Amadisu tušili, že i herecké výkony budou skvělé, takže se bylo na co těšit. Zklamání se nekonalo, naopak! Klára společně s Radkem Svobodou v roli Viktora excelovali. 

    

Asi největší rýhu do paměti publika udělal Radek svým neuvěřitelně energickým, věrohodným ztvárněním zkouřeného manio-depresivního podvedeného manžela - spousta místa pro gejzír slov, pohybů a grimas! Zvládl kulomet slov, ba i celých situací, záměrně napojených nesourodě za sebe tak, aby mohl klást důraz na prostřihy mezi vesele zkouřeným školákem, bezbranným zrazeným dítětem, vzteklým chlapem a vysíleným zvířetem. To všechno spojil do jednoho několikaminutového celku, snad bez nadechnutí, a tím si vysloužil bouřlivou reakci diváků. Bravo!

        

Dvojici matadorů zdatně na jachtě pomáhali i jejich protějšky, Kateřina Hudečková jako Alena a Roman Malinský v roli Evina manžela Jana. Zejména u Romana bylo znát, že má ke svým ostříleným kolegům ještě kousek cesty před sebou, ale jeho řekněme neobratnost docela mile pasovala do kontextu situací a charakterů postav.  

      

Zhodnoceno - nebylo co vytknout. Snad jen, že to mohlo trvat déle. Mohli jsme se déle bavit. Ale jako tečka za prvním ročníkem Dostavníčka s divadlem - nedokážu si představit lepší. Děkujeme. 


všechny obrázky najdete zde


 Pár ohlasů z tabule Fix Populi:

"Krásné a strašné zároveň. Krásná tečka za divadelním létem."
"Úžasný relax pro oko i dušičku."
"Hra morbidní, leč skvěle zahraná."
"Eva báječná a ten Viktor!!!!!"


 
Comments