Dostavník zůstane v Měšťáku!

přidáno: 13. 9. 2010 5:18, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 13. 9. 2010 6:02 ]
Zdroj: Přerovský deník
O osudu přerovského divadelního souboru Dostavník už je rozhodnuto. Zůstane v Městském domě, přestěhuje se ale z druhého patra do suterénu. Prostory, které nyní využívá, poslouží totiž v budoucnu jako šatny a zřejmě je čekají i stavební úpravy. Dostavníku hrozilo, že se bude muset spokojit s místností v bývalé budově vojenské správy, kde se však netopí a celkově je ve špatném stavu. Úplné řešení situace by mohla přinést obnova šaten ve dvorním traktu, která by umožnila návrat divadelníků tam, kde jsou nyní.

„Do té doby budou ve dvou suterénních místnostech v Městském domě. Zájemce, který zde chtě vybudovat vinotéku a na jehož rozhodnutí jsme čekali, odsvého úmyslu nakonec ustopil,“ popsal ředitel Městského domu Petr Chantúr.

Do konce září zůstane soubor ve stávajících místnostech. Urychlené stěhování by se mu nehodilo už proto, že v těchto dnech vrcholí přípravy na významnou premiéru.

„Čekali jsme netrpělivě, jak to celé dopadne, a dopadlo to dobře. Během září se přestěhujeme dolů. Důležité je pro nás to, že i na novém místě budeme mít blízko k jevišti, kde zkoušíme,“ vyjádřil svou radost producent Dostavníku Ivo Kolařík.

Smlouvu o pronájmu bude mít soubor opět na jeden rok.
Comments