Dostavník v nominaci na Cenu za kulturu OK

přidáno: 5. 1. 2012 1:03, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 5. 1. 2012 1:05 ]
Zástupci Přerova schválili v závěru roku nominace na ceny kraje v oblasti kultury za rok 2011. V kategorii Výjimečný počin v oblasti neprofesionální umělecké činnosti schválili radní nominaci tří subjektů. Šanci uspět má i amatérské divadlo Dostavník, které si letos připomene dvaačtyřicet let od svého založení. 

Po řadě zdařilých sezón si vloni herci z tohoto souboru připsali do seznamu úspěchů další významný počin - v těžké konkurenci kojetínské krajské postupové přehlídky amatérského divadla získali opakované doporučení na celostátní přehlídku Divadelní Děčín 2011, tentokrát s autorským hudebním eposem Odysseus aneb Leporelo ro(c)ku.

  

Hra byla napsána k příležitosti oslav 40. výročí existence souboru a po velkém úspěchu na domácí scéně, reprezentovala Přerov i Olomoucký kraj na dalších divadelních scénách. Kromě již zmíněné krajské přehlídky v Kojetíně jmenujme například veleúspěšnou misi na Voskovcově Sázavě, odkud Dostavník přivezl 5 ocenění včetně hlavní ceny poroty za nejlepší představení i hlavní ceny diváka za nejlepší představení. Odyssea shlédli také v Sokolově i diváci pražského Divadla v Celetné v rámci Přehlídky ke Světovému dni divadla pro děti a mládež, bodoval i v Napajedlích, kde získal 3. místo v divácké soutěži, dostal se i do prestižní přehlídky Orlická Thálie v Ústí nad Orlicí. Přivezl si cenu Vác-Vác i z premiérové účasti na přehlídce ve Václavově.

Tento týden už nominace putovaly krajským pracovníkům odboru kultury a památkové péče. O udělení cen bude rozhodovat na základě vyhodnocení obdržených návrhů Zastupitelstvo Olomouckého kraje.

Tak prosíme všechny fanoušky, aby nám drželi pěsti! 
Comments