Dostavníčko s divadlem: GŁOSY - Romeo i Julia

přidáno: 21. 6. 2014 14:30, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 31. 8. 2014 13:31 ]
První den divadelního festivalu se ponese ve znamení česko-polské spolupráce. Diváci se na zahájení festivalu dočkají dvojnásobné porce divadla. V týž večer, hned po představení DS Václav Václavov, předvede své divadelní umění mladý soubor Głosy z Polska. A nebude to nic menšího než slavné Shakespearovo drama Romeo a Julie (Romeo i Julia) - tentokrát však bez jediného slova, jen se stíny.


26/6

21:15

 

 

Głosy

Romeo i Julia

(W. Shakespeare)

Jeviště:

Letní divadelní scéna – divadlo mezi hradbami, Horní náměstí

 

Divadelní skupina "GLOSY" pracuje pod vedením Waldemara Lankaufa. Členy souboru jsou mladí lidé - studenti středních škol (7 dívek a 2 chlapci), kteří mají zájem zlepšovat své projevové a herecké schopnosti. Všechny divadelní hry, vedené Waldemarem Lankaufem mají na svém kontě mnohá ocenění a získala také tituly na festivalech a ceny divadelní kritiky. On a jeho herci získali ceny - mimo jiné - na Národním fóru mladého divadla v Poznani - ocenění Krzysztof Zanussi a Divadelním festivalu různých forem Theatron 98 Bank, VIII . národní přehlídce divadla "Odeon" v Andrychówě, Mezinárodním festivalu divadla pro děti a mládež "Korczak" ve Varšavě, celostátním divadelním setkání Malbork a dalších.

Jejich první vystoupení "Romeo a Julie" mělo premiéru 14. února 2014 v Glubczycích. Jde to poměrně volnou adaptaci známého dramatu Williama Shakespeara upraveného pro formu stínového divadla. Záměrem mladých herců je představit toto snad nejslavnější literární dílo ve svém vystoupení inovativním způsobem. Hra se skládá z 15 scén, 2 byly pro svou zajímavost přidány.

 

 

Comments