Dostavníčko 2016 - čtvrtek první...

přidáno: 22. 6. 2016 14:16, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 29. 8. 2016 1:47 ]
Zahajovacím představením letošního festivalu ochotnického divadla bude komedie A. P. Čechova Racek v podání divadla Exil.  

První divadelní čtvrtek nás čeká už 30.června! Vše je připraveno, účinkující seřazeni, lístky v prodeji, tabule Fix Populi - čtvrtý ročník festivalu se pokusí navázat podařené předchozí ročníky. Přesto znovu nabídne něco nového - něco, co v předchozích ročnících chybělo. 

Za prvé, festival rozšíří svou dramaturgii a vedle komedií, dramat, detektivek či muzikálů nechá diváky ochutnat další jevištní či divadelní formu: monology a dialogy, které jsme souhrnně nazvali MiNilogy. Jedná se o krátké výstupy jednoho či dvou herců, kteří dostanou zhruba 10 minut na to, aby diváky zaujali. Je to disciplína po čertech těžká a herci nesou svou kůži na trh sami, bez možnosti schovat se za kulisu, kolegu, či očiberoucí choreografii. Jako první se představí Jitka Borovičková s monologem Ruská zavařenina. Jsme zvědaví co na to řeknete.

Za další, rozšířili jsme hlediště o další židle, takže věříme, že nikdo už nebude muset během představení stát bez ohledu na to, jestli si stihl koupit lístek v předprodeji, nebo jestli si koupil lístek těsně před představením. Pokud se rozhodnete i na poslední chvíli, nebojte se a přijďte.  

A za poslední POZOR! Začátky představení jsou posunuty na 20:00, abychom uměli lépe využít přírodního "zatemnění sálu" nebo abyste třeba stihli vychutnat si báječnou klidnou atmosféru se sklenkou vína z Galerie i před představením. 

Tak co, už máte lístky (alespoň) na první představení? 
Na shledanou na Dostavníčku. 

Akce se koná za finanční spoluúčasti Statutárního města Přerova a Olomouckého kraje.