Další (a poslední) ocenění pro Maškarádu

přidáno: 19. 11. 2013 4:53, autor: Stan Hilbert
Po letní pauze jsme Maškarádu představili v dalších koutech naší republiky. Nezklamala: ze Václavova přivezla čestné uznání za inscenaci, ze Sázavy jsme přivezli individuální ocenění poroty a z Budějické Thálie dokonce nabídku k sňatku! 

Tak popořadě. Jako první bylo na řadě miniturné Sázava - Sokolov. Zatímco v Sokolově jsme na čurdu nedosáhli, na Voskovcově Sázavě porota udělila čestné uznání Renatě Bartlové za roli stařenky Oggové a Zdeněk Hilbert byl oceněn cenou za mužský herecký výkon v roli šéfdirigenta Sardelliho

Pak byly na řadě Klášterecké divadelní žně, kam se Dostavník podíval poprvé. Bohužel s námi nemohl jet zvukař Goofy, což způsobilo, že představení bylo značně nervózní a nevyvedlo se úplně podle našich představ. I přes to jsme (jako všechny zúčastněné soubory) získali zlatou sošku Oscara za nejlepší představení večera. Děkujeme - je to skvělý nápad.

Následoval náročný víkend. Ve Zábřehu jsme odehráli Maškarádu v rámci divadelní přehlídky O Václava z Václavova. Trošku nás mrzí, že jsme nemohli hrát přímo ve Václavově. Ale Václav je skvělá přehlídka s úžasnou atmosférou a tak i v Zábřehu se hrálo skvěle. Porota náš výkon ocenila Čestným uznáním za inscenaci hry Maškaráda a proudem laskavých slov během diskuse o představení. 

Ještě týž víkend jsme se přesunuli do Českých Budějovic na tamní Budějckou Thálii. Tam žádná porota nebyla, zato divákům jsme se líbili. Někteří tolik, že se fotili s novým fanynkami. A naše baletka dokonce dostala podmíněnou nabídku k sňatku.  

Tak to byl úspěšný podzim, který jsme si s Maškarádou - a doufáme, že vy s námi - dokonale užili. Teď už nás čeká pouze poslední představení. 

Dne 9. prosince bude v Městském domě v Přerově odehrána derniéra Maškarády. Poté už bude existovat pouze v našich vzpomínkách, na fotkách z představení, nebo na DVD, které je u nás k mání. 
Comments