Amadis zahrál úžasnou Úžasnou svatbu

přidáno: 31. 7. 2013 12:21, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 1. 1. 2014 5:26 ]

Divadelní soubor Amadis z Brna představil 
na v pořadí čtvrtém letošním dostavníčku 
s divadlem komedii Úžasná svatba. Přerovští diváci už věděli, co čekat, protože se s brněnskými ochotníky seznámili na loňském nultém ročníku našeho festivalu. 

Letošní předsvatební honička ale byla proti loňským komorním Smíšeným dvouhrám nabitá akcí, zejména Ondřej Buchta v roli váhavého ženicha podával přímo kaskadérské výkony, za což ho diváci průběžně obdivovali obdivným potleskem. Ani zbytek souboru nevyšel naprázdno. V podstatě se dá říci, že Amadis vláčel přerovské publikum ve smíchu celou hrou. Opíral se přitom o výborně napsanou předlohu, která nepostrádala vtip a dobře vystavené situace s klasickou dveřovou zápletkou. 

    

Nelze nezmínit Klárku Havránkovou, kterou mám osobně velice rád, ale to už jsem psal loni. Totéž ale platí i o hostující Janě Štěpánové, která sehrála matku nevěsty s přímo uchvacující přesvědčivostí. Našla si na jevišti svoje místo a na něm - nikoli hrála - ale žila svou postavu. Někdy až moc, jakoby místy strhávala pozornost diváků od jednání svých kolegů. A jako přes kopírák bych to mohl napsat i o Evě Židlíkové alias nevěstě, a vůbec o všech dalších. 

    

Bylo vidět, že už to hrají dlouho - nerozhodí je ani dveře vysazené plachtící vzduchem. Bylo vidět, že je to pořád baví a že se sami baví - netroufám si říct kolik toho zbylo z originálu nebo premiéry. Bylo vidět, že to baví i diváky. Bylo vidět, že nevidět Amadis na Dostavníčku s divadlem by byla chyba. Tak asi zase příští rok na shledanou!

    

všechny obrázky najdete zde Pár ohlasů z tabule Fix Populi:

"Úžasné představení. Za týden mám svatbu - možná?!!"
"Lepší než profesionálové v Olomouci"
"Super excelentní výkony"
"Jé, to jsme se nasmáli"