Nejnovější zprávyPřihláška na Dostavníčko 2019

přidáno: 4. 4. 2019 8:51, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 4. 4. 2019 8:52 ]

Vážení divadelní přátelé, milí kolegové,

vyhlašujeme další, v pořadí již 7. ročník prázdninového divadelního festivalu
Dostavníčko s divadlem 2019. Jsme velice rádi, že Vás můžeme znovu pozvat do malebného 
prostoru mezi hradbami přerovského zámku na divadelní prkna pod širým nebem. 

Pokud byste chtěli předvést přerovskému publiku některou ze svých inscenací, vyplňte prosím níže přiložený formulář. Uzávěrka příjmu přihlášek je 30.4.2019.


Slavnostní Derniéra - Inferno Aneb Konec Legrace

přidáno: 12. 2. 2019 12:32, autor: Stan Hilbert

Milí diváci, přátelé a kamarádi, přijďte se s námi rozloučit s Infernem. Máte poslední šanci ponořit se do hlubokých tónů, světel a stínů pekelné symfonie, se kterou jsme za dva roky objeli celou ČR. K poslední štaci se vracíme domů - do Přerova. 

Slavnostní derniéra jednoho z našich nejúspěšnějších představení. Co dodat? Skoro na den přesně 2 roky na prknech, 25 individuálních i kolektivních ocenění, cena dětského diváka, postup na národní přehlídku ve Volyni, nominace na národní přehlídku Krakonošův podzim, nominace na celostátní přehlídku Popelka Rakovník, cena dětského diváka za nejlepší představení, spousta emocí, slzí, potu, radosti. To byl život Divadla Dostavník a Divadla Stodola Jiříkovice v Dantově Pekle.

Poslední představení Inferna budete moci zhlédnout 28.3.2018 v 19:30 ve velkém sále Městského domu v Přerově. 

Přijďte, nebude chybět ani dražba artefaktu ze hry. Těšíme se na vás.


Dostavníčko 2018 - soubory hlaste se!

přidáno: 22. 3. 2018 13:30, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 22. 3. 2018 13:43 ]


Prázdninové čtvrtky na hradbách budou opět patřit divadlu. Divadlo Dostavník Přerov za podpory Statutárního města Přerova a KIS Přerov pořádá již 6. ročník divadleního festivalu Dostavníčko s divadlem.
 


Vyzýváme amatérské divadelní soubory, které mají Přerovu co ukázat, aby co nejdříve vyplnily přiloženou přihlášku. Hledáme divadelní hry všech žánrů, veselé, akční, s hudou i s poezií. Přihlášku prosím vyplňte a odešlete nejpozději do 30. dubna 2018.

Dostavníčko si během svých pěti předchozích ročníků získalo oblibu a stálou účast přerovských diváků. Zpravidla všechna představení bývají vyprodána. Plné hlediště v krásném prostředí přerovského zámku skýtá nevšední divadelní atmosféru. Přijeďte si pro krásný divadelní zážitek. 

Divadlo Dostavník 


Dostavník ve filmu J. Jakubiska!

přidáno: 16. 11. 2017 6:13, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 16. 11. 2017 6:15 ]

Když Juraj Jakubisko připravoval pokračování úspěšné pohádky 
Perinbaba, zajel se podívat i do Přerova. Horní Náměstí se mu líbilo 
natolik, že se rozhodl tam pár záběrů natočit. 

Nedlouho se na Dostavník obrátilo Casting studio CINE-JESSY s.r.o, abychom pomohli zajistit herce pro početný komparz a epizodní role pro natáčení v Přerově. Dobrá věc se podařila, zájemců se přihlásila celá řada. Mezi nimi samozřejmě i členové souboru Dostavník - a všichni uspěli. Podívejte se, jak jim to bude v pohádce slušet:

       
 Jpeg

Další ocenění pro Inferno

přidáno: 31. 10. 2017 13:07, autor: Stan Hilbert

Dostavník spolu s Divadlem Stodola Jiříkovice zahráli novou inscenaci INFERNO aneb Konec legrace na dalších festivalech. A ani tentokrát nová hra, byť temná a neveselá, nepropadla.

Naopak. I když jsme jeli na naši oblíbenou Voskovcovu Sázavu s mírnými obavami - vždyť zatím jsme tam vždycky diváky bavili jen komediemi - představení se povedlo. Stejného názoru byla i odborná porota, když Infernu udělila hned 4 z hlavních cen:
 • cenu za nejlepší hudbu 
 • cenu za nejlepší scénu 
 • cenu za dramatizaci a režii
 • cenu za nejlepší mužskou roli
  


Chcete si zahrát ve filmu J. Jakubiska PERINBABA 2?

přidáno: 24. 10. 2017 12:48, autor: Stan Hilbert

Casting Studio Cine Jessy se na nás obrátili, jestli ​​bychom jim nepomohli najít zhruba padesát komparzistů pro natáčení, které bude probíhat Přerově​ v sobotu 11.11.2017.

​Do role obyvatel městečka hledají​:
 • 22 mužů - 18 - 50 let 
 • 3 staříci - nad 70 let
 • 20 dětí - 6 - 12 let 
 • 7 žen 18 - 50 let 
 • 3 stařenky nad 70 let
 • 1 fotograf 45 - 55 let
 • 1 prodavač cukrové vaty
 • 1 žonglér se zapálenými loučemi
 • 1 akrobatka, měla by viset a houpat se na laně. 

Preferuj​í u všech delší, nevystříhané nebarvené vlasy, delší i u dětí a mužů, případně odrostlé. Výzva se netýká jen ochotníků, hlásit se může kdokoli. 

Fotografie s celým jménem zájemce a telefonním kontaktem prosíme zaslat ​na info@cinejessy.cz

Honorář 800 Kč za natáčení pro role obyvatelé městečka. + 100 kč za kostým​ovou zkoušku, která ​proběhne v pátek 10.11.2017. 

Případné další dotazy lze směřovat na email dostavnik@volny.cz nebo info@cinejessy.cz, dále pak telefonicky na čísle 777 781 370, případně 777 781 365

Vaše Divadlo Dostavník

O premiérách INFERNA

přidáno: 7. 5. 2017 2:55, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 7. 5. 2017 3:17 ]

V letošním roce čekala diváky opravdu velká premiéra. Dokonce tak 
velká,  že se do její přípravy zapojila dvě moravská divadla: Divadlo 
Dostavník Přerov a Divadlo Stodola Jiříkovice. Společně nastudovali 
insecenaci na motivy Danteho Pekla, s názvem INFERNO aneb konec legrace.

Nutno přiznat, že projekt byl větší, než se na první pohled zdálo - počet herců, zpěváků tanečníků, spousta hudby, taneční choreografie, světelné a zvukové efekty a hlavně spousta kilometrů mezi oběma divadly. Po půlroce zkoušení jsme předstoupili před diváky hned ve dvou premiérách - přerovské a brněnské. 

Podle prvních ohlasů máme pocit, že jsme se pustili správnám směrem, že inscenace vyvolává u diváků silné emoce. A to byl záměr inscenace. 

Při své třetí premiéře - představení před odbornou porotou - INFERNO sklidilo velmi pozitivní hodnocení. Jsme rádi, že Inferno oslovuje i divadelní profesionály. Oborná porota 59. divadelního festivalu ochotnických souborů v Napajedlích udělila hned 3 ceny:

Čestné uznání mladému talentu Lence Švejdové 
Cenu poroty za scénografii Ondřeji Buchtovi - Buťa Create

a dokonce i:

Hlavní cenu poroty za nejlepší představení festivalu.

Moc si vážíme cenných pozitivních i kritických ohlasů diváků i odborné poroty. Při tomto kroku do neznáma je to pro nás velmi cenná zpětná vazba. Doufáme, že se s Vámi setkáme na některé z dalších repríz. 

 

Přihláška na Dostavníčko 2017

přidáno: 30. 3. 2017 15:23, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 30. 3. 2017 15:25 ]

Léto nám za chvíli zaklepe na dveře a s ním i diváci, kteří se budou ptát po dalším ročníku divadelního festivalu na hradbách přerovského zámku. Divadlo Dostavník Přerov proto vyhlašuje další, v pořadí již 5. ročník festivalu ochotnického divadla Dostavníčko s divadlem 2017. 

Prosím vyplňte přihlášku níže. Jiná forma přihlášení nebude možná. Případné dotazy směřujte na stan.hilbert@gmail.com nebo na telefon 774474035. 

Tešíme se na shledanou i na podívanou. 


Ocenění z Voskovcovy Sázavy 2016

přidáno: 29. 10. 2016 13:55, autor: Stan Hilbert

S aktuální hrou "Honzo, vstávej!" jsme se zúčastnili divadelní přehlídky Voskovcova Sázava. Je to přehlídka s dlouhou tradicí, báječnou atmosférou a fantastickým publikem, na které se každoročně těšíme. I když jsme jeli Sázavu překvapit méně komediálním kouskem, těšili jsme se i letos.

Je dobře, že některé věci se nemění. I letos byli diváci na Dostavník dobře naladěni - jejich milé a přesné reakce pomohly hercům vydat ze sebe to nejlepší. Subjektivně bychom hodnotili toto představení jako jedno z nejpovedenějších v této sezóně. Za to jim patří velký dík.

A jak to tak vypadá, k podobnému závěru dospěla i odborná porota, která udělila za inscenaci hry "Honzo, vstávej!" dvě z hlavních cen:

Cena za nejlepší ženský herecký výkon: Dagi Hrubé


Cena za režii: Zdeňku Hilbertovi

Jsme velice potěšení, že změna žánru nezpůsobila nevoli u sázavských diváku ani poroty. Budeme se tedy těšit zase za rok na viděnou a slyšenou na Voskově Sázavě. 


Vítáme zpět Renatu Bartlovou!

přidáno: 27. 10. 2016 14:18, autor: Stan Hilbert

Dlouholetí fandové Dostavníku si jistě všimli. že se v nové hře neobjevuje jedna z hlavních tváří divadla - Renata Bartlová. Je to tak. Po náročných letech ve vedení divadla si vybrala oddechový čas. Ale to už neplatí! Přivítejte ji znovu na divadelních prknech ve hře Honzo, vstávej!

Místo Renaty naskočila do nové sezóny rozjetého Dostavníku hostující Klára Havránková z Divadla Amadis Brno. Ne však nadlouho. Záhy po zahájení zkoušek oznámila, že je v požehnaném stavu a brzy přivede na svět dalšího divadelníka. 

A tak skončilo divadelní lenošení naší Renaty, která novopečenou maminku ochotně zastoupila. V rekordně krátkém čase zpracovala Klářinu postavu a už od září jste ji mohli vidět v roli maminky Johnyho Kinga na Voskovcově Sázavě, Sokolovské čurdě, v Lednickém amfiteátru, v Napajedlech a v Kojetíně. 

Příznivci Renaty Bartlové - dlouholeté opory Dostavníku - neváhejte a navštivte další představení hry "Honzo, vstávej". Můžete ji vidět hrát a zpívat například: 

17. listopadu ve Václavově (festival O Václava z Václavova)
20. listopadu v Brně - Líšni (Divadelní Baf!)
  4. prosince v Hranicích (festival Pobečví)

Další termíny najdete na stránkách divadla Dostavník v sekci Kalendář akcí (klikni zde). 

1-10 of 106