Nejnovější zprávyO premiérách INFERNA

přidáno: 7. 5. 2017 2:55, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 7. 5. 2017 3:17 ]

V letošním roce čekala diváky opravdu velká premiéra. Dokonce tak 
velká,  že se do její přípravy zapojila dvě moravská divadla: Divadlo 
Dostavník Přerov a Divadlo Stodola Jiříkovice. Společně nastudovali 
insecenaci na motivy Danteho Pekla, s názvem INFERNO aneb konec legrace.

Nutno přiznat, že projekt byl větší, než se na první pohled zdálo - počet herců, zpěváků tanečníků, spousta hudby, taneční choreografie, světelné a zvukové efekty a hlavně spousta kilometrů mezi oběma divadly. Po půlroce zkoušení jsme předstoupili před diváky hned ve dvou premiérách - přerovské a brněnské. 

Podle prvních ohlasů máme pocit, že jsme se pustili správnám směrem, že inscenace vyvolává u diváků silné emoce. A to byl záměr inscenace. 

Při své třetí premiéře - představení před odbornou porotou - INFERNO sklidilo velmi pozitivní hodnocení. Jsme rádi, že Inferno oslovuje i divadelní profesionály. Oborná porota 59. divadelního festivalu ochotnických souborů v Napajedlích udělila hned 3 ceny:

Čestné uznání mladému talentu Lence Švejdové 
Cenu poroty za scénografii Ondřeji Buchtovi - Buťa Create

a dokonce i:

Hlavní cenu poroty za nejlepší představení festivalu.

Moc si vážíme cenných pozitivních i kritických ohlasů diváků i odborné poroty. Při tomto kroku do neznáma je to pro nás velmi cenná zpětná vazba. Doufáme, že se s Vámi setkáme na některé z dalších repríz. 

 

Přihláška na Dostavníčko 2017

přidáno: 30. 3. 2017 15:23, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 30. 3. 2017 15:25 ]

Léto nám za chvíli zaklepe na dveře a s ním i diváci, kteří se budou ptát po dalším ročníku divadelního festivalu na hradbách přerovského zámku. Divadlo Dostavník Přerov proto vyhlašuje další, v pořadí již 5. ročník festivalu ochotnického divadla Dostavníčko s divadlem 2017. 

Prosím vyplňte přihlášku níže. Jiná forma přihlášení nebude možná. Případné dotazy směřujte na stan.hilbert@gmail.com nebo na telefon 774474035. 

Tešíme se na shledanou i na podívanou. 


Ocenění z Voskovcovy Sázavy 2016

přidáno: 29. 10. 2016 13:55, autor: Stan Hilbert

S aktuální hrou "Honzo, vstávej!" jsme se zúčastnili divadelní přehlídky Voskovcova Sázava. Je to přehlídka s dlouhou tradicí, báječnou atmosférou a fantastickým publikem, na které se každoročně těšíme. I když jsme jeli Sázavu překvapit méně komediálním kouskem, těšili jsme se i letos.

Je dobře, že některé věci se nemění. I letos byli diváci na Dostavník dobře naladěni - jejich milé a přesné reakce pomohly hercům vydat ze sebe to nejlepší. Subjektivně bychom hodnotili toto představení jako jedno z nejpovedenějších v této sezóně. Za to jim patří velký dík.

A jak to tak vypadá, k podobnému závěru dospěla i odborná porota, která udělila za inscenaci hry "Honzo, vstávej!" dvě z hlavních cen:

Cena za nejlepší ženský herecký výkon: Dagi Hrubé


Cena za režii: Zdeňku Hilbertovi

Jsme velice potěšení, že změna žánru nezpůsobila nevoli u sázavských diváku ani poroty. Budeme se tedy těšit zase za rok na viděnou a slyšenou na Voskově Sázavě. 


Vítáme zpět Renatu Bartlovou!

přidáno: 27. 10. 2016 14:18, autor: Stan Hilbert

Dlouholetí fandové Dostavníku si jistě všimli. že se v nové hře neobjevuje jedna z hlavních tváří divadla - Renata Bartlová. Je to tak. Po náročných letech ve vedení divadla si vybrala oddechový čas. Ale to už neplatí! Přivítejte ji znovu na divadelních prknech ve hře Honzo, vstávej!

Místo Renaty naskočila do nové sezóny rozjetého Dostavníku hostující Klára Havránková z Divadla Amadis Brno. Ne však nadlouho. Záhy po zahájení zkoušek oznámila, že je v požehnaném stavu a brzy přivede na svět dalšího divadelníka. 

A tak skončilo divadelní lenošení naší Renaty, která novopečenou maminku ochotně zastoupila. V rekordně krátkém čase zpracovala Klářinu postavu a už od září jste ji mohli vidět v roli maminky Johnyho Kinga na Voskovcově Sázavě, Sokolovské čurdě, v Lednickém amfiteátru, v Napajedlech a v Kojetíně. 

Příznivci Renaty Bartlové - dlouholeté opory Dostavníku - neváhejte a navštivte další představení hry "Honzo, vstávej". Můžete ji vidět hrát a zpívat například: 

17. listopadu ve Václavově (festival O Václava z Václavova)
20. listopadu v Brně - Líšni (Divadelní Baf!)
  4. prosince v Hranicích (festival Pobečví)

Další termíny najdete na stránkách divadla Dostavník v sekci Kalendář akcí (klikni zde). 

Náhradní termín: Divadlo Devítka - Opona nahoru!

přidáno: 23. 7. 2016 16:56, autor: Stan Hilbert

Milí diváci. Tento způsob léta je poněkud více rozmarný, než by se nám líbilo - Dostavníčko dostává příděl vody za celých pět let pozpátku. Minulé představení jsme museli zrušit, což se stalo poprvé v historii Dostavníčka, a to částečně vinou počasí a částečně technickými důvody, které nám nedovolily přesunout představení do sálu v Klubu Teplo, jak bylo zvykem.


O SVÉ LÍSTKY ANI O KOMEDII OPONA NAHORU NEPŘIJDETE. NÁHRADNÍ PŘEDSTAVENÍ SOUBORU DEVÍTKA BUDE 1.9.2016!!! 


Prosím přihlaste se o své lístky telefonicky na čísle 774474035 nebo na mailové adrese dostavnik@volny.cz.


Pro další průběh festivalu jsme podnikli nová opatření, aby se situace z minulého čtvrtku neopakovala, a to ani v případě, kdyby snad padaly trakaře. Doufáme, že Vás poslední dešťová epizoda neodradí a že se znovu uvidíme příští čtvrtek.

Dostavníčko 2016 - čtvrtek první...

přidáno: 22. 6. 2016 14:16, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 29. 8. 2016 1:47 ]

Zahajovacím představením letošního festivalu ochotnického divadla bude komedie A. P. Čechova Racek v podání divadla Exil.  

První divadelní čtvrtek nás čeká už 30.června! Vše je připraveno, účinkující seřazeni, lístky v prodeji, tabule Fix Populi - čtvrtý ročník festivalu se pokusí navázat podařené předchozí ročníky. Přesto znovu nabídne něco nového - něco, co v předchozích ročnících chybělo. 

Za prvé, festival rozšíří svou dramaturgii a vedle komedií, dramat, detektivek či muzikálů nechá diváky ochutnat další jevištní či divadelní formu: monology a dialogy, které jsme souhrnně nazvali MiNilogy. Jedná se o krátké výstupy jednoho či dvou herců, kteří dostanou zhruba 10 minut na to, aby diváky zaujali. Je to disciplína po čertech těžká a herci nesou svou kůži na trh sami, bez možnosti schovat se za kulisu, kolegu, či očiberoucí choreografii. Jako první se představí Jitka Borovičková s monologem Ruská zavařenina. Jsme zvědaví co na to řeknete.

Za další, rozšířili jsme hlediště o další židle, takže věříme, že nikdo už nebude muset během představení stát bez ohledu na to, jestli si stihl koupit lístek v předprodeji, nebo jestli si koupil lístek těsně před představením. Pokud se rozhodnete i na poslední chvíli, nebojte se a přijďte.  

A za poslední POZOR! Začátky představení jsou posunuty na 20:00, abychom uměli lépe využít přírodního "zatemnění sálu" nebo abyste třeba stihli vychutnat si báječnou klidnou atmosféru se sklenkou vína z Galerie i před představením. 

Tak co, už máte lístky (alespoň) na první představení? 
Na shledanou na Dostavníčku. 

Akce se koná za finanční spoluúčasti Statutárního města Přerova a Olomouckého kraje.

Spuštěn předprodej na Dostavníčko 2016!

přidáno: 1. 6. 2016 13:04, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 29. 8. 2016 1:47 ]

První představení letošního Dostavníčka je už v dohlednu! Proto už byl spuštěn předprodej vstupenek - pro ty zvlášť nedočkavé.

Vstupenka bude k mání za 79 Kč na všechna představení bez rozdílu.  

Vstupenky bude možné rezervovat a zakoupit čtyřmi způsoby:
  1. Osobně přímo v MIC - vchod z nám. TGM, a to v pondělí až pátek od 8,00 do 17,00 hodin a v sobotu od 8.00 do 12,00.
  2. Telefonicky rezervovat na čísle  581 587 711.
  3. Elektronicky rezervovat na e-mailové adrese predprodej@kis-prerov.cz.
  4. Před představením přímo na Horním náměstí, zhruba 30 minut před představením. 
Letos nikdo nebude stát!¨
Do předprodeje jsme uvolnili jen 70 vstupenek, aby zbylo i na ty, kteří se do MIC nedostanou, nebo pro ty, kteří se rozhodnou třeba na poslední chvíli. Na ty bude čekat dalších 40 míst k sezení. Stačí přijít zhruba půl hodinky před představením - místo se určitě najde. 

Je z čeho vybírat, tak neváhejte a rezervujte si lístky na své favority. 

Akce se koná za finanční spoluúčasti Statutárního města Přerova a Olomouckého kraje.
 

Konkurz do Divadla Dostavník

přidáno: 24. 5. 2016 10:59, autor: Stan Hilbert

Divadlo Dostavník Přerov hledá nové talenty pro další sezóny. 
Hned v té následující se mohou zapojit do nového projektu, který připravuje Divadlo Dostavník Přerov společně s Divadlem Stodola Jiříkovice. Bude to muzikálový projekt "PEKLO" podle slavného díla Dante Alighieriho!

A právě proto hledáme herce, herečky, zpěváky a zpěvačky, tanečníky a tanečnice. Kromě toho hledáme zapálené zvukaře a osvětlovače, kteří by rozšířili řady našeho souboru. 

Nebojte se! Přijďte se podívat na zkoušku Divadla Dostavník a můžete zkusit svoje štěstí. Budete potřebovat jen odložit stud a předvést, co vše ve vás je - můžete mluvit, zpívat, hrát i tancovat. Je to jen na Vás!

Konkurz proběhne v Městském domě
ve čtvrtek 2. června 2016 od 18:30 hodin


V případě dotazů nás prosím kontaktujte:
telefonicky:  +420 774474035
e-mailem:  dostavnik@volny.cz

Budeme se těšit na zástup dychtivých divadelníků a možná budoucích držitelů ceny Thálie, protože i takoví v Dostavníku vyrostli. Buďte další. 


Cena Klubu dětského diváka pro Strašidlo

přidáno: 9. 5. 2016 14:29, autor: Stan Hilbert   [ aktualizováno 19. 10. 2016 23:46 ]

Uploaded by Awesome Screenshot Extension
Strašidlo Cantervillské se líbí nejen dospělým. Tentokrát to potvrdily i děti, které zhlédly příběh o duchovi Sira Simona v rámci přehlídky Hanácký divadelní máj 2016 v Němčicích nad Hanou. Ohodnotily Strašidlo Cantervillské jako nejlepší představení pro děti. 

Ani na počtvrté za sebou se Strašidlo na divadelní přehlídce neztratilo. I přes kritické a podnětné připomínky odborné poroty udělila porota dětská našemu představení Cenu Klubu dětského diváka

Mimo to byli odbornou porotou oceněni:

Renata Bartlová - čestné uznání za roli Umneyové 
Lenka Hilbertová - čestné uznání za roli Virginie 
Zdeněk Hilbert - cena za za roli ducha lorda Cantervilla a za podíl na hudební složce

Děkujeme Hanáckému Divadelnímu Máji, že nás přijal s naší inscenací a doufáme, že se budeme moci zúčastnit i v příštím roce. I když to bude asi s inscenací pro dospělé.
 

Strašidlo: festival třetí - úspěch třetí!

přidáno: 21. 3. 2016 3:01, autor: Stan Hilbert

Po prvním místě v diváckém hlasování na festivalu prvním v Sázavě, druhém místě na festivalu druhém ve Václavově přichází z festivalu třetího v Kojetíně místo nikoli třetí ale - znovu druhé. Děkujeme divákům za přízeň a milé hodnocení. 

Divácké ocenění hřeje o to více, že Divadelní Kojetín je přehlídka postupová, a to rovnou na celostátní přehlídku do Volyně. Přes větší trému než obvykle, větší dávky snahy (která věci ne vždy prospívá) se Strašidlo Cantervillské divákům líbilo. 

Kromě hodnocení diváků oceňovala ještě festivalová odborná porota:
Čestné uznání Vlastě Hartlové za režii a scénografické řešení inscenace Strašidlo Cantervillské
Cena Zdeňku Hilbertovi za roli Lorda de Canterwille a Ducha v inscenaci Strašidlo Cantervillské
Cena Renatě Bartlové za roli Umneyové v inscenaci Strašidlo Cantervillské

Tři ceny individuální a jedna divácká. Strašidlo Cantervillské si udržuje přízeň publika a to nás velmi těší. Děkujeme a těšíme se, že si ho ještě několikrát zahrajeme - třeba někde u Vás.


1-10 of 100